• 884 977 007
 • biuro@zychfa.pl


ZYCH Financial Advisors powstało po to, by zapewnić najwyższej jakości produkty bankowe i inwestycyjne, które efektywnie pomogą zarządzać finansami osobistymi lub finansami przedsiębiorstwa.

Napisz do nas
 • Aleja Pokoju 13, 31-548 Kraków

 • tel. 884 977 077

 • biuro@zychfa.com


Wkład własny w dotacji na rozwój działalności - jak go sfinansować kredytem obrotowym? - Zych FA

  • Home
  • Blog
  • Wkład własny w dotacji na rozwój działalności – jak go sfinansować kredytem obrotowym?
Sie, 26
0
dotacja i wkład własny

Dotacje na rozwój działalności potrafią być deską ratunkową dla wielu przedsiębiorstw, a także sposobem na osiągnięcie tak pożądanego sukcesu w biznesie. Jednak otrzymanie wsparcia finansowego nie zawsze jest tak proste, jak mogłoby się wydawać i jak mówi się o tym mediach. Często dotacje na rozwój działalności oznaczają długie i wymagające procedury, a także – co gorsza – konieczność posiadania wkładu własnego. Co zrobić w sytuacji, kiedy nie mamy odpowiednich funduszy? Jest rozwiązanie!

Dotacje na rozwój działalności – czy muszę mieć wkład własny?

Choć wielu przedsiębiorców ma nadzieję, że otrzyma dotację bez wkładu własnego, w zdecydowanej większości przypadków rzeczywistość szybko je rozwiewa. Zwykle wymagany jest choć minimalny wkład, chyba że mówimy o zakładaniu firmy, kiedy to istnieją sytuacje, w których możliwe jest uzyskanie dotacji z Urzędu Pracy bez wkładu własnego.

My jednak skupiamy się na rozwoju prowadzonej działalności. Wyobraź sobie, że prowadzisz sklep z odzieżą. Prosperuje on na tyle dobrze, że zastanawiasz się nad otwarciem kolejnego punktu – np. w innej miejscowości. Jednak będzie to możliwe dopiero wtedy, gdy otrzymasz dotację na rozwój działalności, bo tylko to pozwoli Ci pokryć choćby część kosztów, wynikających z przyszłych inwestycji. I tutaj pojawia się problem – wkład własny. W zależności od programu, z którego chcesz skorzystać, może on wynosić kilkanaście, a nawet kilkadziesiąt procent całej kwoty. Zwykle jest ona na tyle duża, że samodzielne wniesienie wkładu własnego jest niemożliwe. Co robić w takiej sytuacji?

Nie masz wkładu własnego? Sfinansuj go kredytem obrotowym!

Chcąc otrzymać dotacje na rozwój działalności, można pomyśleć o kredycie obrotowym dla firmy, którym sfinansujesz wkład własny. I o ile szanse na otrzymanie takiego kredytu w banku nie zawsze są wysokie, o tyle w innej instytucji finansowej, takiej jak Zych Financial Advisors, jest to jak najbardziej możliwe.

dofinansowanie wkład własny

Kredyt obrotowy dla firmy służy do finansowania wydatków, związanych z bieżącą działalnością. Jest on udzielany na okres, dostosowany do indywidualnych potrzeb oraz możliwości kredytobiorcy, który dzięki rozłożeniu rat na okres np. 10 lat, uzyska niską miesięczną kwotę spłaty. Co więcej – w zależności od potrzeb, przedsiębiorca może skorzystać z wysokiej kwoty kredytu – np. 300 tysięcy złotych. I co najważniejsze – instytucja finansowa, udzielając takiego kredytu, nie wymaga rozliczania się z wykorzystanych środków, przedstawiania biznesplanu itd.

Przykład finansowania wkładu własnego kredytem obrotowym

Aby lepiej zobrazować to, jak duże możliwości dają kredyty obrotowe i w jaki sposób umożliwiają zdobycie dotacj na rozwój działalności, prezentujemy przykład jednoosobowej działalności gospodarczej. Jej właściciel postanowił poszerzyć zakres działań i otworzyć kolejny punkt świadczenia usług, jednak na drodze do tego stanęła konieczność wniesienia wkładu własnego.

KLIENT ROZWIĄZANE PROBLEMY PRODUKT KREDYTOWY
Klub fitness, staż około 6 lat, JDG  Cel: otwarcie drugiego klubu fitness i przedszkola – wnioskowanie o dotację.  Pieniądze na wkład własny pod dotację – kredyt obrotowy ratalny na 10 lat, z niską ratą;

Kwota – około 300 tys. zł – bez zabezpieczenia.


Kredyt obrotowy – dlaczego warto sfinansować nim wkład własny?

Dzięki otrzymanemu kredytowi, możliwe było sfinansowanie wkładu własnego i otrzymanie dotacji, a co za tym idzie – rozwinięcie prowadzonej działalności gospodarczej.

 • Wysokość kredytu może być bardzo duża i sfinansować wkład własny nawet w przypadku starania się o sporą dotację.
 • Długość kredytu obrotowego może wynosić nawet 10 lat, w związku z czym jego miesięczna rata jest bardzo niska.
 • Kredyt obrotowy mogą zaciągnąć nawet firmy z niską zdolnością kredytową i niedużym stażem.
 • Kredyt udzielany jest bez zabezpieczenia.
 • Możliwość dowolnego dysponowania kredytem – bez konieczności przedstawiania biznesplanu czy rozliczania się z instytucją finansową.
 • Procedury udzielania kredytu przez instytucję finansową są dużo mniej skomplikowane, a cały proces przebiega o wiele sprawniej.

Jeżeli masz pytania albo interesuje Cię dotacja na rozwój działalności – skontaktuj się z naszym specjalistą, który udzieli wszelkich niezbędnych informacji!

dofinansowanie wkład finansowy