• 884 977 007
 • biuro@zychfa.pl


ZYCH Financial Advisors powstało po to, by zapewnić najwyższej jakości produkty bankowe i inwestycyjne, które efektywnie pomogą zarządzać finansami osobistymi lub finansami przedsiębiorstwa.

Napisz do nas
 • Aleja Pokoju 13, 31-548 Kraków

 • tel. 884 977 077

 • biuro@zychfa.com


Tani kredyt firmowy. Co to właściwie oznacza? - Zych FA

  • Home
  • Blog
  • Tani kredyt firmowy. Co to właściwie oznacza?
Paź, 19
0

Informacje o tanich kredytach atakują nas na każdym kroku – z reklam telewizyjnych, prasowych, billboardów i w Internecie. Niestety, w większości przypadków obietnice niskiego oprocentowania czy braku konieczności spłaty kredytu przez pierwsze kilka miesięcy od jego zaciągnięcia, nie są gwarancją tego, że takie finansowanie będzie dla Ciebie korzystne. Czym w takim razie kierować się podczas rozpatrywania ofert banków i jak w rzeczywistości powinny wyglądać tanie kredyty w Krakowie i innych miastach w Polsce?

Niskie oprocentowanie? To nie zawsze oznacza tanie kredyty!

Banki są zobowiązane do tego, aby każdemu kredytobiorcy prezentować pełne informacje na temat zaciąganych kredytów. Jednak nie każdy kredytobiorca zdaje sobie sprawę z tego, na jakie informacje zwracać uwagę i co rzeczywiście wpływa na to, że kredyt jest tani. Bardzo często swojego rodzaju zasłoną dymną, stosowaną przez banki w celu ukrycia rzeczywistych kosztów kredytu, jest niskie oprocentowanie. To bardzo skuteczny chwyt marketingowy, w oparciu o który, wielu z nas podejmuje decyzję. Jak się okazuje z biegiem czasu – decyzję błędną.

Wybierając tanie kredyty w Krakowie, musisz zdawać sobie sprawę z tego, że oprocentowanie jest tylko jednym z kosztów kredytu – obok niego bank nalicza również inne opłaty i prowizję, na co musisz zwrócić szczególną uwagę.

tanie kredyty dla firm

RRSO, czyli główne kryterium wyboru kredytu długoterminowego

RRSO, czyli Rzeczywista Roczna Stopa Oprocentowania to całkowity koszt kredytu, jaki ponosi kredytobiorca. Innymi słowy – RRSO zawiera w sobie wszystkie opłaty, jakie będziesz musiał ponieść w trakcie spłacania kredytu. Jest to wskaźnik najbardziej miarodajny i pozwalający na efektywne porównywanie produktów kredytowych, oferowanych zarówno przez banki, jak również instytucje pozabankowe. Rozbieżności pomiędzy oprocentowaniem a RRSO mogą być bardzo duże – przykładem niech będzie kredyt, w którym oprocentowanie wynosi zaledwie 11%, ale jego RRSO to już 70%. To bardzo duża różnica, która świadczy o tym, że taki kredyt nie będzie dla Ciebie atrakcyjny.

Jeżeli więc chcesz wiedzieć ile będzie kosztował Cię kredyt, sprawdzaj w pierwszej kolejności Rzeczywistą Roczną Stopę Procentową – tylko dzięki temu będziesz mógł wybrać tanie kredyty w Krakowie.

tani kredyt firmowy

Co wchodzi w skład RRSO?

Skąd tak duże rozbieżności między oprocentowaniem kredytu a RRSO? Jak już wspomnieliśmy – oprocentowanie jest tylko jednym z kosztów, jakie ponosi kredytobiorca. Oprócz niego, w skład RRSO, wchodzą również:

 • prowizja banku za udzielenie kredytu, będąca jednorazową opłatą i stanowiąca określony przez bank procent od całej kwoty zaciąganego kredytu,
 • obowiązkowe ubezpieczenia kredytu, w tym między innymi ubezpieczenie związane z problemami w spłacie zobowiązania przez kredytobiorcę,
 • opłaty przygotowawcze i związane z usługami dodatkowymi, takimi jak wizyta doradcy czy obsługa wniosku kredytowego,
 • wartość pieniądza w czasie.

Kiedy możemy uznać, że kredyt jest tani?

Nie ma oczywiście złotego środka, który Ci to umożliwi, jednak porównywanie RRSO da Ci bardzo dużo informacji na temat kredytu i tego, czy rzeczywiście warto go zaciągnąć. Przede wszystkim o atrakcyjności kredytu świadczy mała rozbieżność między wysokością oprocentowania nominalnego a RRSO – jeżeli jest ona duża, jak np. w zaprezentowanym wyżej przykładzie, oznaczać to będzie bardzo dużo kosztów dodatkowych, jakie poniesiesz. W takiej sytuacji lepiej jest rozejrzeć się za lepszym rozwiązaniem.

Masz wątpliwości – skorzystaj z pomocy specjalistów!

Oczywiście aby wybrać tanie kredyty w Krakowie i tym samym cieszyć się możliwością bezproblemowego spłacania zobowiązania w przyszłości, warto zwracać uwagę na wszystkie warunki, jakie oferuje nam bank. Ich trafne przeanalizowanie i porównanie będzie możliwe tylko z pomocą doświadczonego specjalisty – np. z Zych Financial Advisors. Chętnie pomożemy Ci w znalezieniu najlepszego kredytu, a przy tym odpowiemy na wszystkie Twoje pytania i damy wsparcie w procesie ubiegania się o finansowanie. Z nami będzie Ci łatwiej, a cała procedura nie nastręczy Ci stresu i jakichkolwiek problemów. Zachęcamy więc do bezpośredniego kontaktu z naszymi specjalistami!