• 884 977 007
 • biuro@zychfa.pl


ZYCH Financial Advisors powstało po to, by zapewnić najwyższej jakości produkty bankowe i inwestycyjne, które efektywnie pomogą zarządzać finansami osobistymi lub finansami przedsiębiorstwa.

Napisz do nas
 • Aleja Pokoju 13, 31-548 Kraków

 • tel. 884 977 077

 • biuro@zychfa.com


Szybki i efektywny - limit kredytowy w koncie - Zych FA

  • Home
  • Blog
  • Szybki i efektywny – limit kredytowy w koncie
Sie, 22
0
limit kredytowy w koncie

Finansowanie bieżącej działalności gospodarczej jest niezbędne, by realizować cele biznesowe, nawiązywać walkę z konkurencją i pozyskiwać, a przy tym spełniać oczekiwania kolejnych klientów. Niestety, nie zawsze do dyspozycji przedsiębiorcy są wystarczające środki finansowe i kiedy potrzebne jest dokonanie nagłego zakupu albo spłaty zobowiązania, pojawia się problem. Problem, który rozwiązać może limit kredytowy w koncie – oferowany nie przez banki, ale instytucje finansowe, zapewniające o wiele bardziej korzystne warunki.

Czym jest limit kredytowy w koncie?

Wyobraź sobie sytuację, w której nie masz na koncie wystarczających środków na sfinansowanie bieżącej działalności gospodarczej, a mimo to masz możliwość wypłacenia potrzebnej, dużej kwoty do realizacji swojego celu biznesowego. Brzmi nierealnie? Tymczasem jest to rozwiązanie jak najbardziej realne, z którego skorzystać może wielu przedsiębiorców, ale nie ma o tym pojęcia.

W praktyce limit kredytowy wygląda tak, że możesz wypłacać gotówkę i robić przelewy nawet wtedy, gdy nie posiadasz takiej kwoty. Dochodzi wtedy do zwiększania kwoty zaciąganego kredytu, którą zmniejszasz (spłacasz kredyt), wpłacając pieniądze na konto. Co z odsetkami? Zwykle naliczane są co miesiąc, ale zależy to oczywiście od treści umowy, jaką podpiszesz.

Dlaczego przedsiębiorcy tak rzadko decydują się na limit kredytowy, korzystając częściej np. z kredytów krótko- lub długoterminowych? Przede wszystkim z powodu braku wiedzy o tego rodzaju możliwości, a także dużych wymagań stawianych przez banki. Do tego wszystkiego dochodzi niechęć do banków – wielu przedsiębiorców nie zdaje sobie sprawę z tego, że o limit kredytowy może zgłosić się do innej instytucji finansowej.

Jakie korzyści daje limit kredytowy?

 • Limit kredytowy jest odnawialny, co oznacza, że możesz wykorzystywać go wielokrotnie, bez konieczności ponownego podpisywania umowy, co wiązałoby się z koniecznością przechodzenia raz po raz przez tę samą procedurę.
 • Dowolność korzystania z limitu kredytowego – wypłacasz tyle, ile potrzebujesz na finansowanie bieżącej działalności. Podobnie jest z wpłatami – spłacasz kiedy chcesz i ile chcesz, po czym ponownie możesz skorzystać z limitu.
 • Pełna kontrola nad spłacanym kredytem i odsetkami – na niezmiennych warunkach.
 • Dostosowana do potrzeb długość trwania limitu kredytowego – nawet na okres 2 lat, z opcją jego automatycznego odnowienia.
 • Wysokość limitu – nawet ponad 200 tysięcy złotych na finansowanie bieżącej działalności gospodarczej.
 • Niskie oprocentowanie limitu kredytowego – oczywiście wyłącznie wtedy, gdy korzystasz z usług innych instytucji finansowych niż banki.
 • Brak konieczności przechodzenia przez skomplikowane i żmudne procedury bankowe – najlepsze oferty na limity kredytowe oferują inne instytucje finansowe.

Przykład limitu kredytowego

Jeżeli nie jesteś pewien, czy jako przedsiębiorca o niedużych dochodach otrzymasz limit kredytowy – sprawdź sytuację przykładowego klienta instytucji finansowej, który taki limit otrzymał.

KLIENT ROZWIĄZANE PROBLEMY PRODUKT KREDYTOWY
JDG, staż: 3 lata, producent soków branża spożywcza ·        1,8 mln zł przychodu, 150 tys. zł dochodu,

·        potrzeba limitu w koncie na bieżącą działalność,

·        ogólna niechęć do banków,

·        brak czasu i chęci na przygotowywanie dokumentów kredytowych,

·        niechętne kontakty osobiste z bankierami.

·        240 tys. zł limitu obrotowego w koncie z poręczeniem BGK,

·        marża 3,5%, łączne oprocentowanie 5,20 (!),

·        przyznany na 2 lata z automatycznym odnowieniem

Zwróć uwagę na bardzo niskie oprocentowanie, które w bankach zwykle osiąga więcej niż 15%! Chcąc pozyskać limit kredytowy nie musisz osiągać wysokich dochodów, a mimo to otrzymujesz nawet 240 tys. zł limitu na finansowanie bieżącej działalności!

limit kredytowy w koncie

Gdzie znaleźć najkorzystniejszą ofertę?

W instytucji finansowej, która oferuje znakomite warunki i zadbała o maksymalne uproszczenie procedury przyznania limitu kredytowego. Dzięki temu masz pewność, że Twój wniosek zostanie rozpatrzony szybko i – z dużą dozą prawdopodobieństwa – pozytywnie.

kredyt limit firmowy