• 884 977 007
 • biuro@zychfa.pl


ZYCH Financial Advisors powstało po to, by zapewnić najwyższej jakości produkty bankowe i inwestycyjne, które efektywnie pomogą zarządzać finansami osobistymi lub finansami przedsiębiorstwa.

Napisz do nas
 • Aleja Pokoju 13, 31-548 Kraków

 • tel. 884 977 077

 • biuro@zychfa.com


Porównanie kredytów - dlaczego zawsze trzeba mieć kilka opcji? - Zych FA

  • Home
  • Blog
  • Porównanie kredytów – dlaczego zawsze trzeba mieć kilka opcji?
Wrz, 30
0

Skorzystanie z oferty kredytowej jest bardzo kuszące i korzystne dla większości przedsiębiorców, jednak wymaga również zastanowienia się nad tym, z którego z proponowanych rozwiązań skorzystać, a które odrzucić już na starcie. Porównanie kredytów dla firm jest niezwykle istotne, ponieważ pozwala skorzystać z produktu dopasowanego do potrzeb i takiego, który pozwoli zrealizować cel biznesowy, przy najmniejszych kosztach. Dlaczego jeszcze warto porównywać kredyty i na co zwrócić szczególną uwagę? Sprawdźmy!

Dlaczego porównanie kredytów dla firm jest tak istotne?

Wyobraź sobie sytuację, w której potrzebujesz pokaźnego zastrzyku gotówki, by dokonać kluczowej dla firmy inwestycji albo sfinansować bieżącą działalność gospodarczą. Otrzymujesz kilka albo nawet kilkanaście produktów kredytowych, które pozornie nie różnią się od siebie. W rzeczywistości jednak, nawet najdrobniejsze szczegóły mogą zdecydować o tym, że jedna propozycja kredytowa będzie atrakcyjna, a druga wręcz przeciwnie. To, którą wybierzesz, może mieć kluczowy wpływ na Twój komfort spłacania kolejnych rat oraz całkowity koszt, jaki poniesiesz w związku z zaciąganiem kredytu.

Posiadanie kilku opcji jest bardzo istotne, ponieważ pozwoli Ci wyeliminować oferty, które nie będą dla Ciebie korzystne, a wybrać takie, które zostały w stu procentach dostosowane do Twoich potrzeb. Zrezygnuj zatem z szybkiego kredytu, który pozwoli Ci spełnić potrzebę chwili, ale złóż zapytanie do kilku instytucji finansowych i dokonaj dokładnej analizy ofert, jakie otrzymałeś.

Porównanie kredytów dla firm – na co zwrócić uwagę?

Otrzymując ofertę kredytową, będziesz musiał zmierzyć się z kilkoma istotnymi pojęciami, od których zależeć będzie atrakcyjność produktu. Mowa tutaj o elementach, które składają się na Twój kredyt i mają bezpośredni wpływ na to, jaki będzie całkowity koszt kredytu. Szczególną uwagę powinieneś zwrócić na RRSO, a więc Rzeczywistą Roczną Stopę Oprocentowania, która musi zostać obowiązkowo podana przez każdą instytucję finansową, jeszcze przed udzieleniem kredytu. RRSO oznacza całkowity koszt kredytu, a więc rzeczywistą kwotę, jaką będziesz musiał zapłacić. To najważniejszy i standardowy miernik kosztów kredytu, który często jest niezauważalny w reklamach – dużo większą czcionką podawane jest zwykle bardzo niskie oprocentowanie, które często nie oznacza, że dana oferta kredytowa będzie dla Ciebie najbardziej korzystna.

Na RRSO wpływa kilka elementów, a wśród nich:

 • oprocentowanie kredytu,
 • prowizja, czyli jednorazowa opłata dla banku za udzielenie kredytu,
 • ubezpieczenia kredytu (obowiązkowe dla kredytobiorcy),
 • opłaty – w tym opłata przygotowawcza i wszelkie opłaty dodatkowe,
 • wartość pieniądza w czasie.

Są to istotne elementy, na które warto zwrócić uwagę, jednak porównywanie kredytów powinno się odbywać w oparciu o całkowitą wartość RRSO, a także CKK, czyli Całkowitą Kwotę Kredytu, która podsumowuje wszystkie koszty i podawana jest w skali całego kredytu. Im niższa, tym oczywiście lepiej dla Ciebie, jako kredytobiorcy.

Istotne wskazówki

Porównanie kredytów dla firm powinno być bardzo pieczołowite, a sam proces musi przebiegać w oparciu o podstawową wiedzę, bez której – mimo dobrych chęci – możesz wybrać mniej korzystne dla siebie rozwiązanie. Dlatego pamiętaj również o tym, by:

 • porównywać RRSO w oparciu o ten sam okres kredytowania – tylko wtedy porównanie kredytów dla firm będzie miarodajne,
 • porównać ilość rat – im będzie ich więcej, tym jedna rata będzie niższa, jednak całkowity koszt kredytu będzie wyższy,
 • nie traktować tak samo oprocentowania i prowizji – to dwie zupełnie różne kwestie,
 • planując spłacić kredyt przed planowanym terminem, wybrać ten z wyższym oprocentowaniem i niższą prowizją,
 • sprawdzić wysokość ubezpieczenia kredytu – czasami jest ono zbyt wysokie i powoduje, że oferta kredytowa nie jest wystarczająco atrakcyjna.

Oczywiście porównywanie kredytów dla firm nie jest proste dla osób, które nie posiadają wystarczającej wiedzy i doświadczenia, dlatego też w wielu przypadkach niezbędne jest skorzystanie z usług specjalistów. W Zych Financial Advisors udzielamy wsparcia dla kredytobiorców, pomagając im w porównaniu i wyborze najbardziej korzystnego produktu kredytowego. Jest to usługa szczególnie polecana przedsiębiorcom, zaciągającym kredyt na wysoką kwotę, którzy chcą mieć pewność tego, że będzie on dostosowany do ich potrzeb i możliwości. Dzięki temu spłacenie kredytu będzie bezproblemowe i nie nastręczy Ci niepożądanych problemów!

porównanie kredytów