• 884 977 007
 • biuro@zychfa.pl


ZYCH Financial Advisors powstało po to, by zapewnić najwyższej jakości produkty bankowe i inwestycyjne, które efektywnie pomogą zarządzać finansami osobistymi lub finansami przedsiębiorstwa.

Napisz do nas
 • Aleja Pokoju 13, 31-548 Kraków

 • tel. 884 977 077

 • biuro@zychfa.com


Kredyt firmowy a początek działalności. Co warto wiedzieć i jak się przygotować? - Zych FA

  • Home
  • Blog
  • Kredyt firmowy a początek działalności. Co warto wiedzieć i jak się przygotować?
Paź, 30
0

Początek prowadzenia działalności gospodarczej wiąże się z wieloma wydatkami, których wysokość może być większa, niż planowałeś. W takich sytuacjach wielu przedsiębiorców decyduje się na kredyt firmowy, o który… wcale nie będzie tak łatwo. Niezależnie od tego, jak duża jest Twoja firma i czy prowadzisz biznes w Warszawie, Krakowie czy małej miejscowości, brak stażu na rynku może być dla Ciebie przeszkodą. Czy jednak jest nadzieja i co należy wziąć pod uwagę? Sprawdźmy!

Kredyt firmowy a początek działalności

Niedawno pisaliśmy na naszym blogu o tym, jak trudno jest dostać kredyt firmowy, prowadząc małe lub średnie przedsiębiorstwo. Jak się okazuje, jeszcze trudniej może być w przypadku świeżo założonej działalności gospodarczej, na którą większość banków nie spojrzy przychylnym okiem – niezależnie od tego, jakie masz ambicje. Jak się bowiem okazuje, dla banku finansowanie nowego przedsiębiorstwa jest ryzykiem nie mniejszym, jak w przypadku małej firmy.

kredyt firmowy nowa firma

Wynika to przede wszystkim z faktu, że bank nie jest w stanie ustalić – tak jak w przypadku firmy funkcjonującej na rynku od dłuższego czasu – jakie były jej wcześniejsze przychody i jak wygląda historia kredytowa przedsiębiorstwa. Są to dwa kluczowe elementy, które są brane pod uwagę przy ustalaniu zdolności kredytowej. Bank nie jest w stanie ustalić rzetelności firmy i przewidzieć, czy będzie ona wypłacalna – preferuje więc zwykle klientów, którzy prowadzą już biznes od jakiegoś czasu (zwykle co najmniej 12 miesięcy), choć i w tym wypadku nie ma pewności, że czy klient otrzyma finansowanie.

Uzyskanie kredytu firmowego dla  nowej firmy – trudne, ale wykonalne

Kredyt firmowy dla nowo założonych firm w Krakowie, Warszawie czy jakimkolwiek innym mieście to dla banku ryzyko, jednak – jak pokazuje rzeczywistość – wcale nie jest tak, że jego otrzymanie jest niemożliwe. Okazuje się bowiem, że wiele banków posiada produkty kredytowe dla startujących biznesów, a wśród nich znaleźć można zarówno oferty na kilka, jak i kilkaset tysięcy złotych. Okres kredytowania wynosi w takim wypadku najczęściej maksymalnie 10 lat i dostosowany jest oczywiście do potrzeb oraz możliwości kredytobiorcy.

No dobrze, ale gdzie jest haczyk? Cóż, w tym miejscu warto ponownie przywołać kwestię ryzyka, jakie bank podejmuje udzielając kredytu nowej firmie. Aby je zminimalizować, wymaga więc od Ciebie – jako kredytobiorcy – zabezpieczenia. Może mieć ono różną formę – poręczenia osoby trzeciej, kaucji, hipoteki czy przewłaszczenia na zabezpieczenie. Grunt, by takie zabezpieczenie było, bo znacząco zwiększa ono szansę na otrzymanie kredytu.

Czy w przypadku wszystkich banków niezbędne będzie zabezpieczenie, by otrzymać kredyt firmowy w Krakowie? Nie jest to oczywiście pewnik, ale dużo lepiej jest przygotować takie zabezpieczenie, ponieważ nawet jeśli nie będzie ono wymagane, zwiększy Twoją szansę na to, że kredyt firmowy będzie wyższy.

Po kredyt dla firm nie tylko do banku!

Jeżeli założyłeś nowy biznes i potrzebujesz środków, by od razu stanowić konkurencję dla innych przedsiębiorstw z tej samej branży, nie musisz iść do banku. Wiele instytucji finansowych, takich jak Zych Financial Advisors, również przygotowuje specjalne oferty dla swoich klientów, które niejednokrotnie są dużo lepsze i wymagają mniejszych formalności niż kredyty, udzielane przez banki. Z jakich opcji możesz skorzystać?

 • Obrotowy kredyt dla firm.
 • Kredy dla firm na sfinansowanie majątku trwałego.
 • Limit w koncie.

Każdy z nich różni się, dlatego warto poznać wszystkie trzy rozwiązania i sprawdzić, w jaki sposób będą one w stanie pomóc w rozwoju Twojego biznesu.

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania albo chciałbyś zaciągnąć kredyt – skontaktuj się z nami. Nasi specjaliści przygotują dla Ciebie ofertę, doradzą najlepsze rozwiązanie, a jeżeli będzie taka potrzeba z Twojej strony – pomogą Ci zaciągnąć bankowy kredyt dla firm w Krakowie. Pamiętaj, że z wykwalifikowanymi i doświadczonymi doradcami, zwiększasz swoje szanse na pozyskanie finansowania, które pozwoli Ci realizować cele biznesowe i spełnić swoje marzenia!

kredyt dla nowej firmy